• Wpisów: 771
  • Średnio co: 3 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 10:55
  • Licznik odwiedzin: 345 482 / 2981 dni
 
malgorzata.g1
 

summer.jpg

Witajcie Kochani.
Mamy wreszcie lato, na które większość z nas czeka przez cały rok z utęsknieniem. Ja już jestem po wakacjach a dzisiejszy wpis chcę poświęcić wycieczce na Santorini. Santorini to wulkaniczna wyspa Cykladów, położona 110 km na północ od wybrzeża Krety. Jej losy związane są z wybuchem wulkanu, która położyła kres cywilizacji minojskiej. Utożsamiano ją z mityczną Atlantydą, jednak teoria ta nie znalazła naukowego potwierdzenia.
santorini.jpg

santorini 1.jpg

*Czy warto zobaczyć Santorini?*
Ja wyznaję zasadę, że warto zwiedzać, poznawać, smakować. Santorini faktycznie jest interesującą wyspą, aczkolwiek mam wrażenie, że trochę przereklamowaną. Najlepiej zwiedzać ją w maju lub październiku, gdy temperatury są trochę niższe. My zwiedzaliśmy ją w 37 stopniowym upale. Wyobraźcie sobie ten skwar- zero cienia! Tłumy ludzi, ceny w knajpach zawyżone kilkukrotnie w porównaniu do Krety czy do lądu. MASAKRA! Osobiście bardziej podobało mi się na Skiatos.
santorini 2.jpg

santorini 3.jpg

Na wyspie koniecznie trzeba zobaczyć dwie miejscowości. Pierwsza z nich to miasteczko *Oia*. Oia to wioska artystów, gdzie podziwiać możemy liczne galerie sztuki, pozostałości weneckiej fortecy i muzeum marynistyczne. To tutaj znajdują się domki z niebieskimi dachami.
Druga miejscowość to *Fira* - stolica wyspy, do której prócz malowniczej zabudowy przyciągają muzea oraz liczne sklepiki. Tutaj można kupić pamiątki oraz spróbować lokalnych potraw, przekąsek czy win.
santorini 5.jpg

santorini 4.jpg

*Co warto kupić na Santorini?*
Oczywiście każdy z nas jest inny i dla każdego coś innego ma wartość sentymentalną. Ja zawsze kupuję magnesy na lodówkę, drobne bransoletki i pocztówki, które przypominają mi o wakacjach. Jeśli chodzi o produkty spożywcze to wyspa słynie z produkcji wyśmienitego wina. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to wizytówka Santorini. Chyba najbardziej znanym i lubianym winem jest wino o nazwie Vin Santo. Na miejscu lokalni sprzedawcy pozwalają na jego degustację, więc można się przekonać jaki ma ciekawy i charakterystyczny smak.
fira.jpg

oia 1.jpg

*Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie Santorini?*

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego