Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 19 sierpnia 2015

Liczba wpisów: 1

malgorzata.g1
 

kurs1.jpg

*Od autora* :
Kurs realizacji marzeń to niezwykle prosty i motywujący program rozwoju osobistego o udowodnionej skuteczności. Porusza 52 tematy z różnych dziedzin życia, po jednym na każdy tydzień. Możesz przystąpić do niego w każdym momencie i zacząć od dowolnego miejsca. Ty sam decydujesz kiedy chcesz podjąć wyzwanie i zmienić coś w sobie, a także wokół siebie.
*Wydawnictwo*  wydawnictwovital.pl/  www.studioastro.pl/
*Dostępność* talizman.pl/117119-kurs-realizacji-marze-0100199…

kurs2.jpg


“Im dłużej żyję, tym bardziej uświadamiam sobie, jaki wpływ wywiera na życie nastawienie...”Od czasu do czasu każdy z nas staje przed jakimś ważnym wyborem, decyzją. Od tego co wybierzemy zależy często nasze dalsze życie. Jedną z najważniejszych decyzji tego typu jest odpowiedź na pytanie- dokąd zmierzam, jakie cele chcę osiągnąć i w jaki sposób? Aby dotrzeć do celu najlepiej jest opracować swój własny, indywidualny plan działania oraz ustalić kolejne cele szczegółowe.

kurs3.jpg


"Kurs realizacji marzeń"  to 52 tygodnie pracy nad sobą, nad swoim życiem. To przede wszystkim kurs rozwoju osobistego. Rozwój osobisty to jest bowiem takie działanie, którego finalnym efektem będzie rozwinięcie swojego charakteru, osobowości lub jakichkolwiek umiejętności.
 Dzięki rozwojowi osobistemu, możemy pokonać wszystkie ograniczenia jakie nas wstrzymują przed osiągnięciem tego co chcemy. Wszystkie one siedzą bowiem w naszej głowie. Jeśli uda nam się zdefiniować cele jakie chcemy osiągnąć, to żadna siła nie będzie w stanie nam przeszkodzić w ich realizacji.

kurs4.jpg

"Kurs realizacji marzeń" to prosty program w którym głównym celem jest  doświadczanie życia w każdej sferze.
Dzięki tej publikacji nauczymy się szukać pozytywnych stron swojej pracy, zadbamy bardziej o swoje ciało, przestaniemy krytycznie oceniać innych, nauczymy się cieszyć z drobnych rzeczy,będziemy głośno mówić o swoich potrzebach.

kurs5.jpg


Każdy tydzień to jeden temat, który musimy przerobić. Każdego dnia mamy rozpisane poszczególne zadania.
*Pierwszy dzień tygodnia polega na obserwowaniu siebie w różnych sytuacjach, np.: "przez pierwszy dzień tego tygodnia obserwuj, w jakich sytuacjach i jak często oceniasz innych" ," zastanów się, co chciałeś w życiu zrobić, ale z jakiegoś powodu nie zrobiłeś" , "zastanów się i zapisz na kartce dlaczego i po co się spieszysz?"
* Drugi dzień to chwila refleksji nad swoim zachowaniem. Drugi dzień to także zadania jakie stawia przed nami autor książki, np.: "ćwicz podczas codziennych czynności", "spisz kolejność, w jakiej chcesz i możesz zacząć spełniać rzeczy dla ciebie ważne", "napisz na kartce 10 rzeczy, które lubisz robić", "spisz rzeczy, na które narzekasz".
* Trzeci, czwarty i piąty dzień to czas wprowadzania zmian w życie. Tu również mamy konkretnie polecenia: "Trzeciego i czwartego dnia wprowadź trochę ruchu. Uprawiaj sport, biegaj, tańcz i skacz. Idź na basen lub na spacer. Na ile pozwoli Ci ciało i kondycja fizyczna, dbaj o zdrowie poprzez ruch", "spróbuj sił w odmawianiu", "zastanów się na co masz wpływ a na co nie masz wpływu", "Zastanów się jak możesz pomóc innym...Możesz oddać krew, nadmiar zabawek czy ubrań potrzebującym".
*Dzień szósty i siódmy to czas na podsumowania i notatki.

Ta książka pomaga uczyć się na własnych błędach, znajdować przyjemność w tym co robimy, doceniać i szanować drugiego człowieka a także naturę, wyrażać się artystycznie, dowiadujemy się, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje nastawienie.

Wielkie rezultaty osiąga się małymi krokami, pokonując kolejne szczeble piramidy. Szczegółowe cele są składowymi elementami celu strategicznego- a im są prostsze, tym łatwiej jest nam je wykonać a to oznacza większe szanse na realizację celu głównego- osiągnięcie spełnienia w każdej dziedzinie życia.

Fajna, zabawna, pouczająca pozycja. Czasami wymagająca większego a czasami mniejszego nakładu pracy nad sobą.  Wartość, która kawałek po kawałku, zmieni nasze życie na lepsze.

*Polecam*
Pokaż wszystkie (34) ›