Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 27 maja 2015

Liczba wpisów: 1

malgorzata.g1
 
Witajcie!
Pogoda nie rozpieszcza. W taki dzień jak dzisiaj człowiek najchętniej siedziałby pod kołdrą z ulubioną książką i nie wynurzał się z niej nawet na 5 minut. Zimny wiatr, deszcz, niska temperatura to od jakiegoś czasu codzienność w moim mieście.
Mieszkam na parterze i dotkliwiej niż osoby mieszkające na wyższych piętrach odczuwam te niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kto mieszka na parterze ten wie,jakim koszmarem jest poranne wstawanie kiedy we wszystkich pokojach jest zimno jak na Syberii :P
Mam jednak sprawdzony sposób na rozgrzewkę : *Czekoladę na gorąco Diemme Chilli*

1.jpg

Czekolada na gorąco to wspaniały napój, który serwowany jest coraz częściej w najlepszych kawiarniach i herbaciarniach. Walory gorącej czekolady cenione są od wieków, a napój tworzony z przywiezionych z Ameryki Południowej ziaren kakaowca cieszy podniebienia zarówno młodych, jak i tych nieco starszych Europejczyków.

Czekolada na gorąco Diemme Chilli to napój o bardzo charakterystycznym smaku i niesamowitych właściwościach rozgrzewających.

Można go przygotować na dwa sposoby:

*W ekspresie ciśnieniowym* - wlewamy 150 ml mleka do dzbanka i wsypujemy 25g czekolady (około 4 łyżeczki); po wymieszaniu napój spieniamy przy użyciu dyszy. Pod wpływem temperatury czekolada gęstnieje. Chąc uzyskać gęstszą konsystencję należy wsypać 25 g czekolady do 120 ml mleka.
*W naczyniu podgrzewanym na ogniu* - na kuchence gazowej lub elektrycznej - do naczynia z mlekiem wsypujemy czekoladę; trzeba ją stale mieszać tak aby się nie przypaliła i osiągnęła odpowiednią konsystencję.

3.jpg


4.jpg

Czekolada na gorąco Diemme Chilli 500g opakowana jest w okrągłą, metalową puszkę, która nie tylko estetycznie wygląda w kuchni ale również może się przydać do przechowywania drobiazgów, kawy, herbaty lub właśnie czekolady.

Przygotowanie tego rozgrzewającego napoju jest banalnie proste. Potrzebny jest tylko garnek, świeże mleko i nasza czekolada.
Po kilku minutach możemy oddawać się przyjemności picia tego afrodyzjaku.

2.jpg


5.jpg


Wysokiej jakości, gęsta, kremowa, aromatyczna, pikantna, smaczna i rozgrzewająca. Ciekawa alternatywa dla zwykłej gorącej czekolady. Taki napój to ekskluzywny prezent dla koneserów dobrego smaku.
Spróbujcie koniecznie :)

*Lubicie czekoladę z chili?*

*sklep* www.konesso.pl/
*czekolada* www.konesso.pl/product-pol-1321-Czekolada-na-gor…