Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 4 października 2015

Liczba wpisów: 2

malgorzata.g1
 

“Ludzie porozumiewają się ze sobą na różne sposoby. Najbardziej oczywistym jest, rzecz jasna, mówienie. Niezwykle ważne są tutaj słowa – zarówno pisane, jak i mówione. Interpretacji można także poddać ton głosu. Komunikacja może jednak przebiegać bezgłośnie – na podstawie ekspresji ciała, w tym także twarzy. Interpretacji poddaje się sposób stania, poruszania, siedzenia oraz gestykulowania – w ten sposób robimy pierwsze wrażenie.”1.jpg


Dzisiaj chciałam Wam napisać kilka słów o książce Richarda Webstera pt. "Współczesna mowa ciała". Pozycja wydawnictwa Studio Astropsychologii www.studioastro.pl/ przekazuje wiedzę na temat mowy ciała współczesnego człowieka. Jak pisze na okładce książki-prostym językiem i przy pomocy ilustracji zdradza prawdziwe znaczenie gestów i ludzkiej mimiki.

2.jpg

"Współczesna mowa ciała" składa się z dwóch części.
*Pierwsza dotyczy sztuki mowy ciała i dogłębnej analizy różnych gestów. W rozdziale pierwszym przeczytamy o wielu formach komunikacji niewerbalnej, która dotyczy głowy i twarzy. W kolejnych dwóch rozdziałach zajmiemy się resztą ciała: od szyi aż do stóp.
*W części drugiej autor pokazuje, jak wykorzystać powyższe informacje w życiu codziennym: innymi słowy, jak wykorzystać mowę ciała, aby zrobić na innych dobre wrażenie, nawiązać z nimi pozytywne relacje i wzbudzić do swojej osoby sympatię; jak, przy użyciu technik niewerbalnych, pomóc sobie w karierze zawodowej czy w miłości.  Dowiadujemy się jak za pomocą mowy ciała rozpoznawać osoby, które kłamią lub chcą nas oszukać.

3.jpg


5.jpg

Najprościej mówiąc termin „Mowa ciała" oznacza komunikaty, które wysyłamy nie przez to co mówimy, lecz przez to co pokazujemy swoim ciałem – poprzez sposób chodzenia, gestykulację, mimikę i sposób ułożenia naszej sylwetki. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sposób trzymania głowy może wskazywać na zainteresowanie, agresję, złość, poczucie wyższości, władzę, uległość a nawet nudę? Czy wiecie, że osoby, które dotykają swoich włosów, głaszczą je, czy bawią się nimi, podświadomie potrzebują, by dodawać im otuchy? Warto o tym wiedzieć aby kontrolować swoje zachowanie np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej w pracy. Przysłowie mówi " jak cię widzą tak cię piszą", dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie.

Moim zdaniem ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat komunikacji niewerbalnej. Warto ją przeczytać bez względu na to, czy temat mowy ciała jest nam dobrze znany czy też całkowicie obcy.
Autor pomaga nam przebrnąć przez rozmowę kwalifikacyjną w pracy, doradza nam jak ważna jest moc dotyku, podkreśla jak ważny jest kontakt wzrokowy.
W książce znalazłam również dobre rady dotyczące tego jak wydać się bardziej sympatycznym. Oto kilka z nich:
*nawiązuj dobry kontakt wzrokowy
*śmiej się ochoczo, kiedy to tylko możliwe
*nachylaj się w stronę osoby, do której mówisz
*zachowaj przyjemny wyraz twarzy
*słuchaj uważnie co mówi rozmówca
Takie zachowania świadczą o serdecznym i przyjacielskim nastawieniu do drugiej osoby.

4.jpg

Warto poznać tajniki komunikacji niewerbalnej, aby łatwiej rozumieć rozmówcę i siebie. "Współczesna mowa ciała" to zabawna i pouczająca lektura. Książka do kupienia tutaj: talizman.pl/38067-wspolczesna-mowa-ciala-0100196…
Pokaż wszystkie (32) ›
 

malgorzata.g1
 
Wrzesień był dla mnie szalonym miesiącem. Obfitował w wiele nowych doświadczeń. Mam nadzieje, że październik będzie równie ekscytujący.

*Zacznę od tego, że statystowałam do filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt. "Gwiazdy". Film będzie miał premierę w przyszłym roku. "Gwiazdy" to opowieść o Janie Banasiu - mającym niemieckie korzenie słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku. Film ten będzie niezwykłym przeżyciem dla kibiców piłki, ale też świetnie opowiedzianą historią niełatwej drogi do sławy, jej blasków i cieni. W filmie grają m.in: Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Cielecka,Paweł Deląg,Eryk Lubos,Wojciech Mecwaldowski.

11990688_1057291930971684_2527021246216026464_n.jpg


12038182_1057292947638249_2475192633896030692_n.jpg

Powiem Wam, że takie statystowanie jest mega męczące. Wiąże się to z wieloma godzinami pracy, podczas których nagrywana jest jedna scena! Tak-jedna scena. Przez około 5 godzin nakręcaliśmy jedną scenę. Kolejne 4 godziny to przygotowania-dobór strojów, fryzur, itp.

*We wrześniu po raz pierwszy wybrałam się na Kino Kobiet do Heliosa. Kino Kobiet to impreza tylko dla Pań! Specjalny seans filmowy, połączony ze spotkaniem niebanalnych ludzi. To pokazy mody i kosmetyków, okazje do założenia kapelusza, uśmiechu, relaksu, czyli do zanurzenia się w lepszej stronie życia. Kino Kobiet to czas, podczas którego tylko Panie mogą się zabawić, oderwać od codzienności, zapomnieć o wszystkich odcieniach szarości.


11150560_1019897308030703_5319528674355664637_n.jpg


Film, który oglądałam to Król życia z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Lekka i przyjemna komedia, momentami zabawna.

*W moim centrum handlowym organizowany był konkurs na najlepszą stylizację i udało mi się wygrać.
Bardzo przyjemne i pozytywne doświadczenie w moim życiu.


12019916_1169859129707779_3907641456559067930_n.jpg

*Bluzka* Stradivarius
*Naszyjnik* Stradivariusz
*Spódniczka* Allegro
*Kamizelka* Bershka
*Szpilki* pantofelek24.pl/
*Torebka* H&M
  • awatar AmericanVintage: Gratuluję wygranej! Piękna stylizacja :-) a mały epizod w filmie choćby nawet jako statysta to świetne doświadczenie.
  • awatar Bourjois: wow, jestem pod wrażeniem :)
  • awatar The Rake: Kino kobiet to bardzo fajna imprezka :) Można tam wygrać wiele fajnych nagród :)
Pokaż wszystkie (18) ›