Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 21 sierpnia 2013

Liczba wpisów: 1

malgorzata.g1
 
Dzisiaj mam dla Was ostatnią już porcję zdjęć z Wakacji. Wpis będzie dotyczył miejscowości Rimini i małego państewka San Marino.


wlochy_rimini_hotel_consul-1.jpg


Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. W czasie sjesty zupełnie opustoszałe :)

a1.jpg


a2.jpg


a3.jpg


___________________________________________________

5786_flaga-san-marino.png


San Marino to jedno z najmniejszych państw Europy, mniejsze są tylko Watykan i Monako. San Marino stanowi enklawę na terytorium Włoch, granicząc na odcinku 39 km z włoskimi regionami Emilia-Romania i Marche.

Położone jest w górzystym terenie wchodzącym w skład pasma Apeninów

W mieście San Marino zachowały się średniowieczne domy, place i fortyfikacje. Gród otaczały mury obronne z licznymi bramami i basztami. Powyżej grodu na trzech wierzchołkach góry Titano zbudowano obronne zamki połączone murami.

a4.jpg


Nie każdy ma szczęście podziwiać panoramę San Marino w pochmurny dzień... Nam się to jednak udało :P Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wycieczka była bardzo udana.

a5.jpg


Z San Marino przywozi się wiele pamiątek, które są dostępne w bardzo przystępnych cenach :)

a6.jpg
  • awatar urodowapasjonatka: jak tam pięknie :)
  • awatar Justyna & fashion: Powiem Ci, że Twoja trasa zwiedzania była bardzo podobna z moją ;) Z San Marino wspominam degustację alkoholi właśnie ;)
  • awatar Coldi: Ach, piękne widoki :)
Pokaż wszystkie (21) ›