Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 20 sierpnia 2013

Liczba wpisów: 1

malgorzata.g1
 
Rzym jest miastem niesamowitym. Na każdym kroku napotykamy malownicze place z fontannami i pomnikami, kamienice, zdobione pałace, kościoły czy starożytne ruiny, świadczące o wielowiekowej historii. To po prostu Wieczne Miasto...

i_love_roma.png


Swoją podróż po Rzymie rozpoczęliśmy od zobaczenia SCHODÓW HISZPAŃSKICH.

Schody Hiszpańskie należą do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów. Odbywają się na nich coroczne pokazy mody a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Zimą, w okresie Bożego Narodzenia, na tarasie schodów ustawiana jest szopka. Mają 138 stopni. To jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie.

r1.jpg


*Kolejnym,niesamowicie ważnym punktem wycieczki była Bazylika św.Piotra.
Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża – jego grób leży pod głównym ołtarzem. W bazylice i w jej podziemiach znajdują się także groby innych papieży. W kaplicy Św. Sebastiana znajduje się grób błogosławionego Jana Pawła II.

Bazylika jest niesamowita pod każdym względem. Jej przepych i bogactwo przyprawiają o zawrót głowy. Warto choć raz w życiu zobaczyć to święte miejsce.

r2.jpg*Forum Romanum to najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania najważniejszych uroczystości publicznych. Główne budowle starożytnego Forum Romanum: Świątynia Kastora i Polluksa, Świątynia Romulusa, Świątynia Saturna, Świątynia Westy, Świątynia Wenus i Romy, Świątynia Antonina i Faustyny, Świątynia Cezara, Świątynia Wespazjana, Świątynia Zgody, Bazylika Emiliusza, Bazylika Julia, Bazylika Maksencjusza i Konstantyna, Łuk Septymiusza Sewera, Łuk Tytusa, Łuk Tyberiusza, Łuk Augusta, Regia, Rostra, Kuria, Tabularium, Kolumna Fokasa itd.

r3.jpg


r5.jpg


*Fontanna di Trevi-najbardziej znana barokowa fontanna Rzymu.Turyści zwyczajowo wrzucają do fontanny drobne monety (przez ramię, do tyłu), by zapewnić sobie "powrót do Rzymu". Istnieją również legendy związane z ilością wrzucanych monet - jedna ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie - romans, trzy - ślub.

Fontanna di Trevi jest niesamowita,ogromna,przepiękna. Zapiera dech w piersiach.

r4.jpgW Rzymie można się zakochać. Pełno tu zabytków i miejsc mających bogatą historię. Zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych obiektów. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś tu powrócę, ponieważ Rzym to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.
  • awatar PINK HERO: Zazdroszczę Ci podróży! Musiała być bardzo udana :) A fakt - Rzym jest piękny, choć dla mnie całe Włochy wydają się być ciekawe ;)
  • awatar satisfashion: Wspaniałe miejsca. Też chciałabym zobaczyć. Masz szczęście po zobaczyłaś piękne miejsca.
  • awatar Coldi: Przepiękne widoki :)
Pokaż wszystkie (19) ›