Wpisy użytkownika Wiedźma1 z dnia 2 lutego 2013

Liczba wpisów: 1

malgorzata.g1
 
Jakiś czas temu otrzymałam do testowania Austriacki olej z pestek dyni.
www.facebook.com/OlejZPestekDyni
olejzpestekdyni.info/

*Jako,że jedno z moich postanowień noworocznych brzmiało: "chcę zdrowo się odżywiać", postanowiłam wreszcie spróbować dotrzymać danego sobie słowa.*


Obraz 761.jpg


Ten olej z pestek dyni pochodzi ze Styrii – austriackiego regionu słynącego z produkcji tego typu, wysokogatunkowego oleju, który uważany jest za jakościowo najlepszy na świecie.
__________________________________________________

skład.jpeg


*Zastosowanie*


   *Zdrowie:*  olej z pestek dyni stosuje się do leczenia objawów wczesnego stadium przerostu gruczołu krokowego, miażdżycy, schorzenia pęcherza i dróg moczowych, regulacji przemian hormonalnych i metabolicznych w organizmie.
   *Kuchnia:*  olej z pestek dyni jest idealny do spożycia na surowo oraz jako dodatek do wielu potraw, m.in. zup, sałatek, serów, sosów, makaronów, lodów, może stanowić kulinarną inspirację.
   *Kosmetyka:*  olej z pestek dyni polecany jest do każdego rodzaju skóry, ale szczególnie do cery wrażliwej, naczyniowej, suchej, łuszczącej się, pękającej i dojrzałej. Wykazuje właściwości nawilżające, natłuszczające i wygładzające, dzięki dużej zawartości potasu działa oczyszczająco i rozjaśniająco. Używany jest także przeciw rozstępom, jako dodatek w olejkach do masażu, kremów i peelingów.


wartość odżywcza.jpg


__________________________________________________
Mając już taki wyśmienity produkt w swoich dłoniach, postanowiłam zrobić coś pysznego :)


Potrzebne mi były takie oto produkty:Obraz 831.jpg


Obraz 833.jpg


__________________________________________________

*Wyszło pyszne i zdrowe jedzonko* :Obraz 848.jpg


Obraz 847.jpg
Pokaż wszystkie (25) ›